Prohlídková trasa dokládá velkorysou stavební činnost Petra Voka, tvorbu rožmberských umělců a řemeslníků, jimiž se završuje česká renesance. Součástí expozice jsou: Galerie dětských portrétů, Galerie rodu Paarů, Významné obrazy a dobový nábytek, Výstava střelných a loveckých zbraní, starých rytin a fotografií.
VíceRozsáhlé sklepy z 15. a 16. stol. byly vyhloubeny ve skalním podloží v hloubce až 16 metrů a jsou zajímavou technickou památkou pozdního středověku. Prohlídková trasa má délku přibližně 500 metrů a vznikla roku 1947 propojením sklepů pod Žižkovým náměstím.
VíceV zajímavě uzavřeném prostoru jsme pro vás připravili ukázku společenské části světnice - tzv. svatého kouta a části pracovní, kolem kamen.
VíceTento poklad patří k nejvýznamnějším mincovním nálezům z jagellonského období na našem území. Díky souvisejícím archeologickým nálezům může návštěvník nahlédnout do několik set let vzdálené historie. Budova renesanční sladovny v areálu bývalého táborského hradu Kotnov.
VíceHlavní expozici tvoří přes sto děl profesora a akademického sochaře Vladimíra Preclíka (sochy, obrazy, grafiky) shrnující výběr z tvorby tohoto předního českého sochaře od roku 1953 do dnešní doby. Jeho díla jsou instalována ve čtyřech podlažích a také jsou zde promítány filmové medailony sochaře.
VíceExperimentální archeologická expozice se vztahuje k období konce středověku (13. – 16. stol.) a představuje život sociálního prostředí vesnice, města, šlechty a církve.
VíceExpozice zachycuje dějiny husitství v kontextu evropské křesťanské civilizace na sklonku středověku. Přitom sahá od počátku husitských snah napravit středověkou církev i společnost až po vývoj historické paměti na husitství v 19. a 20. století. Zvláštní pozornosti se dostalo osudům nikdy neporaženého vojevůdce Jana Žižky a dějinám husitského města na hoře Tábor.
VíceSeznámení s životními osudy a dílem hudebního skladatele a sběratele jihočeských lidových písní Karla Weise.
VíceUměleckohistorická expozice připomínající čtyřsetleté působení Rožmberků ve městě (památky a umění doby) i jejich zdejší „druhý život“.
Více
Radimovice u Želče 40
390 02 Tábor 2
Podatelna: po - pá 08:00 - 11:00
Starosta: středa 16:00 - 18:00
Jiné dny na základě telefonické domluvy
+420 724 180 160