Expozice informuje o historii regionu od poloviny 13. století až do nedávných událostí roku 1989.
VícePamátník stojí na místě, kde před požárem stával rodný dům Mikoláše Alše. Expozice je věnována osobnosti malíře a mirotického rodáka Mikoláše Alše a loutkáře Matěje Kopeckého a jeho potomků.
VíceExpozice seznamuje návštěvníky s historií těžby zlata na Písecku. Podrobně je dokumentována technologie pravěké a středověké těžby – na kresbách, snímcích, modelech i konkrétních sbírkových předmětech.
VíceExpozice svou bohatou dokumentací ukazuje historii počátků osídlení území města a jeho okolí.
VíceExpozicí Písecký venkov v 19. století vzdává Prácheňské muzeum hold hned několik výrazným regionálním osobnostem, které s daným tématem úzce souvisí. Tou první je snad nejznámější český sedlák a vyhlášený silák Jan Cimbura, rodák ze Semic u Písku. Dalšími jsou malíři Jan Hála a Václav Šebele.
VíceImpozantní řada šestnácti olejomaleb je instalována v chronologické posloupnosti portrétovaných panovníků. Jejich genealogické vztahy zachycuje přehledné schéma provedené na samostatném panelu. Součástí expozice panovnické obrazové galerie je soubor originálů barokních plastik světců z píseckého Kamenného mostu, které za účelem trvalé instalace zapůjčilo město Písek.
Více19. století. V pěti sálech jsou soustředěny předměty dokumentující tehdejší život v malém městě – cechovní malovýrobu, bytovou kulturu a vzdělanost, nechybí ani exponáty z církevního prostředí a ukázky zbraní z 19. století. Samostatný sál je věnován národopisu Blat.
VíceExpozice přibližuje tradiční způsob života v oblasti Blat a severního Táborska (Kozácka).
VíceExpozice seznamuje s faunou a flórou jednotlivých ekosystémů, které se vyskytují na území okresu Tábor.
Více
Radimovice u Želče 40
390 02 Tábor 2
Podatelna: po - pá 08:00 - 11:00
Starosta: středa 16:00 - 18:00
Jiné dny na základě telefonické domluvy
+420 724 180 160